افرنگ نیوز - مجله زندگی

پربیننده ترین مطالب امروز و دیروز

منبع : www.isna.ir

1399/01/06

آغاز عملیات رفع گلوگاه‌های سیلابی اولویت یک شهر تهران

آغاز عملیات رفع گلوگاه‌های سیلابی اولویت یک شهر تهران

معاون فنی و عمرانی شهرداری تهران، از آغاز گام نخست عملیات رفع گلوگاه‌های سیلابی شبکه اصلی مدیریت آب‌های سطحی خبر داد.

به گزارش ایسنا، مهندس صفا صبوری دیلمی هدف از آغاز اقدامات اجرایی به منظور رفع گلوگاه‌های سیلابی را افزایش تاب آوری شهر و ارتقای ایمنی شهروندان مقابل خطر سیلاب ذکر و اضافه کرد: اقدامات فوق در راستای عملیاتی ساختن برنامه پنج ساله سوم شهر تهران در دستور کار قرار گرفته و در گام نخست، 10 نقطه دچار کمبود ظرفیت که براساس مطالعات سازمان مشاور فنی و مهندسی شهر تهران احصا و به عنوان گلوگاه های سیلابی اولویت یک شناخته شده است، ساماندهی خواهد شد.  

وی ساماندهی گلوگاه‌های سیلابی شبکه اصلی هدایت رواناب‌ها را از ماموریت‌های اصلی شرکت خاکریزآب طی سال 1399 خواند و با اشاره به خاطره تلخ ورود سیلاب به خط 4 متروی شهر تهران در سال 1391، یادآور شد: رفع گلوگاه‌های کانال سیل برگردان غرب بخشی از اولویت های 10 گانه ای است که به عنوان اولویت یک در این زمینه تعریف شده است. این کانال به عنوان یکی از تاسیسات اصلی مدیریت آب‌های سطحی در حوضه آبریز غرب تهران، در مجاورت با زیرساخت‌های مهمی همچون آزادراه تهران- کرج و خطوط 4 و 5 مترو قرار دارد و از همین رو نقاط بحرانی آن در زمره گلوگاه‌های سیلابی اولویت یک قرار گرفته و تلاش برای رفع آنها در قالب یک برنامه محدود شش ماهه تا نیمه نخست امسال به سرانجام می‌رسد.  

بنا براعلام معاونت فنی و عمرانی شهرداری تهران، به گفته صبوری دیلمی، عملیات رفع گلوگاه های سیلابی کانال سیل برگردان غرب از چهارم فروردین ماه سال جاری در نقاطی از قبیل پل تقاطع خیابان شهید سلیمی جهرمی، پل تقاطع دسترسی پارک ارم و همچنین نقطه اتصال کانال وسک آغاز شده و شرکت خاکریزآب مشغول ساماندهی این نقاط گلوگاهی است.

انتهای پیام

سامانه جمع آوری خودکار تجهیزات IT طراحی وب سایت ، پورتال و فروشگاه های آنلاین

شبکه های اجتماعی

تماس با ما

کلیه حقوق این سایت متعلق افرنگ نیوز می باشد
افرنگ نیوز هیگونه مسئولیتی در قبال اخبار درج شده در سایت ندارد و تمامی اخبار از سایت های معتبر داخل کشور توسط ربات افرنگ نیوز استخراج ودر قالب یک سایت در اختیار بازدیدکنندگان گرامی قرار گرفته است.